Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. Ze względu na zastosowanie odzieży ostrzegawczej istotne jest, aby dostosować jej sposób wykonania oraz kolorystykę do tego, jakie funkcje będzie miała do spełnienia.

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej - gdzie?

Choć nie są to ubrania, które nosilibyśmy na co dzień, to zastosowanie odzieży ostrzegawczej wcale nie jest bardzo wąskie. Najczęściej korzystają z niej firmy, których pracownicy są narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa - szczególnie potrącenie przez pojazd. W odzieży ostrzegawczej chodzą głównie drogowcy i magazynierzy. Muszą oni być dobrze widoczni z daleka, aby kierowcy mogli wyhamować samochodem czy też wózkiem widłowym. Zastosowanie odzieży ostrzegawczej pozwala uniknąć wielu wypadków. Podczas pracy, gdy skupiamy się na swoim zadaniu i nie chcemy zniszczyć towaru, możemy nie zauważyć kogoś, kto wręcz wtapia się w tło. Tak samo na drodze, gdzie albo jest ciemno, albo oślepia nas słońce. To determinuje inne zastosowanie odzieży ostrzegawczej. Mianowicie używa się jej prywatnie na ulicach. Szczególnie piesi i rowerzyści powinni z niej korzystać. W ten sposób zmniejsza się szansa, że kierowca nas nie zauważy. Bezpieczeństwo zawsze powinno być priorytetem, dlatego odzież ostrzegawczą należy nosić nie tylko wówczas, gdy szef tego wymaga, ale też dla własnego, prywatnego dobra.

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej - jak ją dobrze przygotować?

Aby zastosowanie odzieży ostrzegawczej było możliwe i żeby spełniała ona swoją funkcję, konieczne jest przygotowanie. Odzież ostrzegawcza charakteryzuje się jaskrawymi kolorami materiału odblaskowego. Wykonanie takiej kamizelki wymaga wykorzystania specjalnych metod. Także do naniesienia logo konieczne są odpowiednie metody znakowania. Naszym zdaniem najlepszy jest termotransfer i to właśnie tym sposobem nakładamy znacznik na odzież ostrzegawczą. Druk termotransferowy umożliwia oznakowanie różnego rodzaju ubrań, więc każdy element kompletu ostrzegawczego może mieć na przykład logo firmowe. Naniesienie go wymaga precyzji. Symbol nie może się rozmywać na specyficznym materiale, a odzież nie może zostać uszkodzona podczas tworzenia nadruku. Zastosowanie termodruku zapewnia obie te rzeczy. Tak przygotowana odzież ostrzegawcza jest doskonałym elementem ubioru zwiększającym bezpieczeństwo. Dzięki termodrukowi można wykonać kopię obrazu na wielu sztukach odzieży i przygotować odzież wszystkim pracownikom firmy.

Zastosowanie i rodzaje odzieży ostrzegawczej

Hasło “odzież ostrzegawcza” niektórym kojarzy się głównie z kamizelkami. Słusznie, bo ten element jest najpopularniejszy i najczęściej stosowany. W wielu firmach, przede wszystkim zajmujących się pracami drogowymi oraz w służbach ratowniczych, zastosowanie odzieży ostrzegawczej jest jednak szersze. Tam stosuje się także spodnie, a często też czapki lub kaski w kolorach odblaskowych. Odzież ostrzegawcza zwykle ma barwę żółtą lub pomarańczową z szarymi pasami, które odbijają światło, przede wszystkim w ciemności. Nosząc takie ubranie, stajemy się lepiej widoczni w magazynach lub na ulicy. Ta cecha odzieży ostrzegawczej powinna być ważna nie tylko dla szefów firm, którzy chcą przestrzegać zasad BHP. Ważne jest, aby także osoby prywatne dbały o swoje bezpieczeństwo np. podczas jazdy rowerem. Jeśli nie chcesz założyć całego kompletu, rozważ zastosowanie odzieży ostrzegawczej w postaci kamizelki i czapki. Możesz też nabyć plecak odblaskowy, który po założeniu na plecy zastąpi kamizelkę. Istnieją także prasowanki odblaskowe, które w prosty sposób można nanieść na materiał. Noszenie odzieży ostrzegawczej jest bardzo istotne, dlatego nie powinniśmy się tego wstydzić i zakładać takie ubrania z dumą. Dzięki nim dbamy o siebie bez wielkiego uszczerbku dla naszego stylu.

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej jako reklamy firmowej

Z racji, że zastosowanie odzieży ostrzegawczej odnosi się przede wszystkim do firm, to może być wykorzystana jako forma reklamy. Wystarczy, że Twoje logo stanie się nadrukiem na takiej odzieży. Możesz go zamówić u nas. Ze względu na metodę, którą wykorzystujemy, taką usługę wykonujemy w większych ilościach. Jeśli więc masz sporą grupę pracowników, to swoim strojem służbowym mogą oni reklamować firmę. Pamiętaj też, że dobrze byłoby, żeby mieli po dwa komplety odzieży. Czyste ubranie będzie kojarzyło się pozytywnie, a skoro będzie na nim Twoja reklama, to warto, żeby właśnie takie skojarzenia budziło. Wówczas lepiej postrzegana będzie też cała firma. Stworzenie ubrań dla pracowników z logo firmowym to świetna forma zwiększania świadomości marki wśród społeczeństwa. Jeśli więc Twoi pracownicy noszą ubrania odblaskowe, rozważ zastosowanie odzieży ostrzegawczej jako jednego ze sposobów pokazania się szerszemu gronu odbiorców. Wykorzystanie wszystkich możliwości odzieży ostrzegawczej sprawi, że Twoi pracownicy będą bezpieczni, przy jednoczesnym rozpowszechnianiu marki wspaniałym strojem.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Oznaczenia na metkach – jak czytać i interpretować symbole?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość i trwałość ubrań, oznaczenia na metkach stają się nieocenionym źródłem informacji. Wiele osób jednak nadal nie wie, jak właściwie odczytać te symbole i co one oznaczają. W tym wpisie postaramy się rozjaśnić wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, jak maksymalnie wykorzystać zawarte na metkach informacje.

Czym charakteryzuje się nowoczesne haftowanie?

Zapraszamy Państwa do fascynującego świata nowoczesnego haftu, w którym tradycyjne techniki łączą się z najnowszymi technologiami, oferując nieograniczone możliwości dla personalizacji odzieży, akcesoriów i innych materiałów. Firma Strefa Logo jest dumna, że może Państwu oferować najwyższej jakości usługi w tej dziedzinie. Ale co dokładnie oznacza termin "nowoczesne haftowanie"?

Czy na odzieży sportowej można zrobić nadruk?

Czy zastanawialiście się Państwo kiedyś, czy na odzieży sportowej można zrobić nadruk? Odpowiedź brzmi: tak, można, ale trzeba to zrobić świadomie i z uwzględnieniem pewnych zasad. W tym wpisie blogowym Strefa Logo przybliży Państwu różne aspekty dotyczące nadruków na odzieży sportowej, począwszy od materiałów, przez techniki druku, aż po pielęgnację.

Jak dbać o nadruk na materiale?

Nadruk na materiale stał się nieodzownym elementem wielu firm i marek, które pragną wyróżnić się na tle konkurencji. Od ubrań promocyjnych po modowe kolekcje, druk na materiale jest wszechobecny. Ale jak zapewnić, że te precyzyjnie przygotowane projekty pozostaną nienaruszone przez długi czas? Strefa Logo ma dla Państwa kilka wskazówek.

Jakie elementy powinno zawierać dobrze zaprojektowane logo?

W dzisiejszym świecie, gdzie konkurencja na rynku jest niezwykle ostra, dobre projektowanie logo stanowi kluczowy element wyróżniający firmę. Wyjątkowość, rozpoznawalność i funkcjonalność to tylko niektóre z aspektów, na które warto zwrócić uwagę. W Strefa Logo znamy się na rzeczy i chcielibyśmy podzielić z Państwem naszą ekspertyzą w tej dziedzinie. Zapraszamy do lektury!

Na jakich materiałach odzieżowych najlepiej wykonać nadruk?

Decyzja o tym, na jakim materiale najlepiej wykonać nadruk, często bywa kwestią skomplikowaną. Właściwy wybór wpływa na jakość, trwałość i ogólny efekt końcowy projektu. W firmie Strefa Logo, z wieloletnim doświadczeniem w branży, pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą na temat dobrych materiały ubrań i ich znaczenia dla jakości nadruku.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium