Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

W jaki sposób można usunąć nadruk z bluzy?

W jaki sposób można usunąć nadruk z bluzy?

Nadruk na bluzie - co zrobić, gdy Ci się znudzi?

Bluzy z nadrukami cieszą się dużą sympatią wśród osób, które chcą wyróżniać się ciekawą stylizacją na tle innych. Modele z oryginalnymi grafikami są dostępne w sklepach, ale niektórzy tworzą je sami, decydując się na tak zwane naprasowanki, czyli przenoszenie rysunku przy pomocy żelazka na materiał. Nadruki na bluzie są też popularne w świecie marketingu - modele z logo stanowią sposób na reklamowanie firm.

Masz w swojej szafie bluzę, której nadruk już Ci się znudził? Nie chcesz się jej pozbywać, ponieważ wciąż ma intensywny kolor i jest przyjemna w dotyku? Przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak usunąć nadruk z bluzy. Podpowiadamy, jak zrobić to bez uszkodzenia materiału domowym sposobem, ale też przy użyciu jakich środków robią to fachowcy. Porady przydadzą Ci się, jeśli samodzielnie wykonana prasowanka uległa szybkiemu zniszczeniu i szpeci bluzę, zamiast ją zdobić.

Jak usunąć nadruk z bluzy przy pomocy środków chemicznych?

Zastanawiając się, jak usunąć nadruk z bluzy, weź pod uwagę środki chemiczne. Ta metoda sprawdzi się w przypadku sitodruku. Usunięcie nadruku środkami chemicznymi jest przeznaczone głównie dla firm specjalizujących się w tym. Jest tak ze względu na wysokie koszty specyfików - ich cena może znacznie przekroczyć zakup nowej koszulki z innym nadrukiem. Rozpuszczalników przeznaczonych do usuwania nadruku nie warto stosować w zaciszu domowym z jeszcze jednego powodu. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo uszkodzenia tkaniny wynikające z niedoświadczenia w pracy z tego rodzaju środkami. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak usunąć z bluzy nadruk bez pomocy fachowców. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jak usunąć z bluzy nadruk? Poznaj domowe sposoby!

Zależy Ci na samodzielnym usunięciu nadruku z bluzy? Zdecyduj się na znacznie prostszą metodę, z której zastosowaniem poradzisz sobie nawet w domowym zaciszu. Sposób jest bezpieczny i polega na wykorzystaniu podgrzewania. Metoda przypomina tę, dzięki której możesz samodzielnie wykonać naprasowankę na koszulce. Rozpocznij od rozłożenia bluzy w wygodnym miejscu, a następnie nałożenia na niechcianą grafikę papieru do pieczenia, który ochroni przed zniszczeniem żelazko. Następnie nagrzej urządzenie i zacznij przesuwać nim po papierze. Uważaj na zbyt wysoką temperaturę, która mogłaby doprowadzić do uszkodzenia bluzy czy roztopienia grafiki. Żelazko musi jedynie podgrzać niechciany nadruk. Pamiętaj o dokładnym rozgrzaniu każdej części grafiki - nie pomijaj krawędzi. Następnym krokiem jest zdjęciu papieru i rozpoczęcie zdzierania nadruku - w tym celu możesz wykorzystać nożyk do papieru. Postaraj się podwadzić narzędziem krawędzie grafiki. Może okazać się, że zerwanie nadruku w dużych częściach nie będzie możliwe i prasowanka będzie odchodziła w niewielkich kawałkach. Usuwając je, zachowaj szczególną ostrożność, żeby ostrym narzędziem nie uszkodzić materiału. Jeśli nie uda Ci się zerwać całego nadruku i na materiale pozostaną jego niewielkie kawałki, powtórz zabieg z żelazkiem. Zdecyduj się jednak na nieco wyższą temperaturę i ponownie nagrzej nadruk, oczywiście uprzednio zabezpieczając przestrzeń papierem do pieczenia. Po skończonej pracy wypierz koszulkę. Tę samą metodę możesz wykorzystać, jeśli zastanawiasz się, jak usunąć nadruk z ubrania innego typu, na przykład koszuli czy t-shirta.

Może się zdarzyć, że nadruk był na tyle trwały, że pozostawi nieestetyczny ślad na tkaninie - mogą to być pozostałości nie tylko grafiki, lecz także kleju. Najlepszym rozwiązaniem na taką sytuację jest ponowne wykonanie prasowanki. Postaraj się pozbyć jak największej ilości starej grafiki i kleju, a po wypraniu koszulki przygotuj nowy rysunek. Do tego celu potrzebujesz papieru transferowego, na którym wydrukujesz wybrane zdjęcie czy napis. Żeby przenieść go na tkaninę, wystarczy zastosować żelazko. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, zajrzyj do naszych pozostałych artykułów, w których podpowiadamy, jak wykonać naprasowankę.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Czym jest odzież robocza?

W wielu przedsiębiorstwach noszenie odzieży roboczej jest obligatoryjne, gdyż bez niej wykonywanie poszczególnych prac byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niekomfortowe dla pracownika. Na rynku znajdziemy setki różnych wariantów odzieży dedykowanej do pracy fizycznej. 

Dlaczego warto znakować odzież?

Odpowiednio oznakowana odzież sprawdza się w każdej firmie. Pracownicy zarówno sklepów, hurtowni, jak i firm zajmujących się różnego rodzaju usługami będą o wiele lepiej się prezentować ubrani w firmową odzież. Dlaczego? Co sprawia, że klienci przykładają tak dużą wagę do ubioru pracowników?

Jakie są rodzaje odzieży roboczej?

Odzież robocza to niezbędny element garderoby pracownika, który ma za zadanie chronić go przed różnego rodzaju zagrożeniami, jakie niosą ze sobą wykonywane obowiązki zawodowe. To, kiedy odzież robocza jest obowiązkowa, ściśle określają przepisy BHP.

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. 

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium