Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Termotransfer - na czym polega i jak z niego korzystać?

Termotransfer - na czym polega i jak z niego korzystać?

Do nanoszenia napisów i obrazu na różnego rodzaju powierzchniach wykorzystuje się mnóstwo metod. Każda z nich ma swoje zastosowanie, do którego nadaje się lepiej niż inne, a w przypadku innych materiałów czy potrzeb, lepszy jest inny sposób drukowania. Warto więc znać różne sposoby nanoszenia nadruków na ubrania i korzystać z nich w zależności od potrzeb. Również nadruki termotransferowe mają swoje zastosowanie - w wielu sytuacjach to właśnie one sprawdzają się najlepiej.

Termotransfer - co to takiego?

Termotransfer polega na naniesieniu nadruku na materiał za pomocą wysokich temperatur. Aby tego dokonać, trzeba wcześniej przygotować rysunek, który chcemy mieć na ubraniu, najlepiej od razu na specjalnej kalce, która pozwoli na jego kilkakrotne powielenie. Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do przygotowania nadruku są folie flex i flock. Urządzeniem, dzięki któremu nadruk przenosi się z kalki na koszulkę, jest prasa termotransferowa. Działa ona podobnie do tych drukarek, które większość osób ma w domu, z tą różnicą, że zamiast na papierze, tusz odciskany jest na ubraniu. Jej obsługa nie jest skomplikowana, jednak wymaga precyzji - aby nadruk był dobrze odbity, trzeba równo rozłożyć koszulkę na płycie prasy. Z tego względu większość osób, a szczególnie klientów firmowych, którzy chcą mieć ubrania z nadrukiem termotransferowym, korzysta z usług firm specjalizujących się drukiem tą metodą. Choć nie jest ona trudna, to osobie niedoświadczonej mogłaby zająć sporo czasu. Chcąc mieć doskonale zrobiony nadruk reklamowy na koszulki, termotransfer lepiej zlecić profesjonalistom.

Kiedy wykorzystać termotransfer?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, każda metoda tworzenia nadruków ma swoje wady, zalety i zastosowanie. Druk termotransferowy najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy uzyskać wiele koszulek z niemal identycznym nadrukiem. Naniesienie na folię w prasie termotransferowej obrazu, który ma zostać odbity, daje możliwość stworzenia wielu niemal identycznych kopii. Ich dokładność zależna jest jedynie od tego, z jak dużą precyzją powielimy ułożenie koszulki, bluzki, spodni czy czapki. Termotransfer to świetna metoda tworzenia grafiki reklamowej na odzieży, a także na opakowaniach. Można go bowiem zastosować na różnych materiałach. Możliwość odwzorowania wielokrotnie jednej grafiki sprawia, że nadruki termotransferowe są bardzo popularną metodą znakowania ubrań. Firmy, które chcą mieć nadruki reklamowe, często decydują się właśnie na nią. Przy wykorzystaniu termotransferu wykonuje się nadruki na koszulkach, koszulach, bluzach czy też czapkach, tworząc tym samym ubrania i gadżety firmowe z logo.

Jakie zalety ma druk termotransferowy?

Bardzo ważną i szybko zauważalną cechą jest prostota wykonania nadruku termotransferowego. Używany obecnie sprzęt, jakim jest prasa termotransferowa, pozwala bez większego wysiłku wykonać nadruk, który można wielokrotnie powielać. Najwięcej pracy wymaga przygotowanie obrazu na folii, a pozostałe etapy przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Dzięki temu druk termotransferowy wykonany w dużej ilości kopii jest tanią metodą, w stosunku na przykład do haftu komputerowego. Nadruki termotransferowe są trwałe, odporne na wilgoć i ciepło, a przy tym doskonale się prezentują. Wgrzany w materiał obraz lub napis ma intensywne kolory, które długo zachowują swoją głębię i nie rozmywają się. Termotransfer to precyzyjny sposób tworzenia nadruków reklamowych na ubraniach. Łatwość, precyzja wykonania i koszt, który maleje przy dużej ilości kopii, to cechy zachęcające przedsiębiorców do korzystania z tej metody. Dzięki nadrukom termotransferowym mogą stworzyć nie tylko produkty sprzedawane klientom, ale także ubrania dla pracowników. W obu przypadkach możliwość stworzenia wielu niemal identycznych kopii jest bardzo ważna. Na takiej odzieży znajduje się bowiem logo firmy, które musi być perfekcyjnie odwzorowane. Kolejną zaletą termodruku jest fakt, że kopiowany obraz może mieć różną wielkość. Bez względu na rozmiar zostanie odwzorowany bardzo dokładnie, z dbałością o każdy detal i bez rozmazywania czy utraty intensywności kolorów.

Dlaczego druk termotransferowy?

Metody znakowania ubrań są różnorodne. Po wykorzystaniu każdej otrzymamy inny rezultat. Z tego względu ważne jest, aby przed wyborem sposobu naniesienia nadruku wiedzieć, co chcemy osiągnąć. Termotransfer jest drukiem, który można brać pod uwagę w przypadku różnego rodzaju ubrań - nie tylko na prostych koszulkach, a także na wielu materiałach. Jest też niezwykle precyzyjny i prosty w wykonaniu. Może się nim też zajmować każdy, kto chce rozpocząć pracę ze znakowaniem ubrań. Prasa termotransferowa jest urządzeniem nieskomplikowanym i nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu można tworzyć hurtowe ilości identycznych nadruków, które będą miały doskonałe kolory, nawet gdy jest wiele barw na jednym logo. Taka precyzja nie zawsze jest możliwa, a w niektórych rodzajach druków wręcz trudna do uzyskania. W termodruku raz przygotowany szkic obrazu jest odwzorowywany zawsze w perfekcyjny sposób.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Czym jest odzież robocza?

W wielu przedsiębiorstwach noszenie odzieży roboczej jest obligatoryjne, gdyż bez niej wykonywanie poszczególnych prac byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niekomfortowe dla pracownika. Na rynku znajdziemy setki różnych wariantów odzieży dedykowanej do pracy fizycznej. Różnią się kolorystyką, rodzajem zastosowanego materiału, poziomem odporności na poszczególne zagrożenia, a także fasonem i ewentualnie kolejnymi dodatkami zwiększającymi ich użytkowość. Warto poznać pojęcie odzieży roboczej z bliska i wprowadzić ją do swojego przedsiębiorstwa.

Jak wybrać odpowiedni nadruk na bluzę?

Zaprojektowanie własnego nadruku na bluzę zdecydowanie zwiększa radość jej użytkowania, a także pozwala na stworzenie indywidualnego i niepowtarzalnego wyrobu, który zwraca na siebie mnóstwo uwagi. Niektórzy decydują się na zabawne wizerunki ulubionych osób, a inni na nietypowe motto bądź hasła zachęcające do działania. Jeszcze inni wykorzystują nadruk na bluzie jako formę wyróżnienia swojej własnej firmy, a także jako sposób zachęcenia klientów do zadawania pytań danemu pracownikowi. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich najpopularniejszych wariantów wydruków!

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. Ze względu na zastosowanie odzieży ostrzegawczej istotne jest, aby dostosować jej sposób wykonania oraz kolorystykę do tego, jakie funkcje będzie miała do spełnienia.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium