Flock

Metoda podobna do nadruku typu flex. Proces polega na laserowym lub ploterowym wycięciu wzoru z pokrytej folii klejem. Folia flock pokryta jest miękkim w dotyku “meszkiem”. Przygotowany materiał następnie wgrzewany jest za pomocą termoprasy. Techniką można wykonać jednokolorowe nadruki. Nadruk typu flock charakteryzuje się dużą trwałością.

Gdzie sprawdzi się nadruk flock?

Metoda przeznaczona do wykonywania jednokolorowych grafik oraz personalizacji odzieży (np. imię). Flock występuje w predefiniowanych kolorach (biały, czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, szary, granatowy).

W którym miejscu można wykonać nadruk flock?

Najczęściej wykonujemy nadruk flock na piersi, plecach, ramieniu lub czapkach.

Jaki jest koszt nadruku flock?

Cena nadruku flock na koszulkach zależy od powierzchni oraz nakładu. Bardzo dużą zaletą nadruku flock jest fakt, że metoda ta nie wymaga żadnych przygotowań. Idealna metoda dla niskonakładowych projektów lub wymagających indywidualnej personalizacji.

Czy nadruk flock ma jakieś ograniczenia?

Tak jak każdy nadruk metoda ta nie może być stosowana na polarach. Nadruki muszą być jednokolorowe. Bardzo trudne do uzyskania są skomplikowane grafiki składające się z drobnych elementów.

Charakterystyka nadruku flock

Warto pamiętać, że nadruk typu flock charakteryzuje się delikatną włoskową strukturą. W dotyku może ona niektórym przypominać zamsz. Zaletami folii flock są na pewno żywe kolory, bogata paleta barw, odporność na promieniowanie słoneczne oraz wytrzymałość podczas prania. Nadruk flock jest nieco grubszy od nadruku flex, ponieważ folia flock jest grubsza.

W jaki sposób powstaje nadruk flock?

Ta metoda znakowania wykorzystuje folię flock. Ta folia jest specjalną folią transferową, która pozwala na wykonywanie grafiki i emblematów. Do produkcji tej folii wykorzystuje się właściwą oraz przezroczystą folię transportową. Wycinanie folii flock odbywa się za pomocą plotera tnącego. Następnie dokonuje się transferu obrazu na odzież.

Jakie jest zastosowanie nadruków flock?

Zastosowanie nadruków flock ma ścisły związek z właściwościami folii flock. Ze względu na ten warunek nadruki te doskonale sprawdzą się w przypadku jednokolorowych grafik oraz napisów. Takie grafiki można wykonywać na naturalnych oraz syntetycznych tkaninach. Ta wersja zadrukowania jest tańszą alternatywą względem haftu komputerowego. Folia flock nie nadaje się do zastosowania w przypadku każdej z grafik. Wielokolorowe oraz bardzo szczegółowe projekty nie zostaną poddane realizacji tą metodą. Ta odzież z nadrukiem flock powinna być prana tak jak z nadrukiem flex, czyli na lewej stronie w niskiej temperaturze.

Metoda znakowania - flex i flock - podobieństwa oraz różnice

Obydwie folie zgrzewa się bardzo podobnie. Jedyne czym różnią się podczas tego procesu to parametry, takie jak temperatura oraz siła nacisku prasy. Szczególna różnica występuje w materiale, z którego są wykonane. Folia flex wykonana zostaje z poliuretanu lub PCV. Folia z poliuretanu jest cieńsza oraz bardziej elastyczna, a z PCV jest grubsza, ale tańsza i nadaje się do odzieży roboczej. Występuje ona w szerokiej gamie kolorów. Natomiast folia flock oferowana jest w mniejszej gamie kolorów i jest grubsza. Powierzchnia jest delikatna, ponieważ w dotyku przypomina meszek. Jest podobnie jak folia flex odporna na pranie oraz czynniki mechaniczne. Nadruki stworzone tą metodą nie blakną oraz nie pękają. Projekt może liczyć maksymalnie trzy lub cztery kolory, tak samo, jak w przypadku metody flex.

Na jakich materiałach można dokonać zadrukowania?

W przypadku metody flock można umieszczać nadruki na koszulkach, torebkach, bluzach, czapkach lub spodniach. Nie muszą być to stricte materiały wykonane z bawełny. Niezależnie od materiału ten nadruk będzie stały i trwały, aby przetrwać pranie i inne okoliczności.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium