Flex

Proces polega na laserowym lub ploterowym wycięciu wzoru z pokrytej folii klejem. Przygotowany materiał następnie wgrzewany jest za pomocą termoprasy. Za pomocą tej metody wykonywane są nadruki odblaskowe lub metaliczne. Techniką można wykonać tylko jedno kolorowe nadruki. Nadruk typu flex charakteryzuje się bardzo dużą trwałością.

Gdzie sprawdzi się nadruk flex?

Metoda przeznaczona do wykonywania jednokolorowych grafik oraz personalizacji odzieży (np. imię). Flex występuje w predefiniowanych kolorach (biały, srebrny, czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, szary granatowy).

W którym miejscu można wykonać flex?

Najczęściej wykonujemy nadruk flex na piesi, plecach, ramieniu lub czapkach.

Jaki jest koszt nadruku typu flex?

Cena nadruku flex zależy od powierzchni oraz nakładu. Bardzo dużą zaletą nadruku flex jest fakt, że metoda ta nie wymaga żadnych przygotowań. Jest to idealna metoda dla niskonakładowych projektów lub wymagających indywidualnej personalizacji (np. imię).

Czy nadruk flex ma jakieś ograniczenia?

Tak jak każdy nadruk metoda ta nie może być stosowana na polarach. Nadruki muszą być jednokolorowe. Bardzo trudne do uzyskania są skomplikowane grafiki składające się z drobnych elementów.

Jakie są właściwości folii flex?

Folię flex wykonuje się na bazie PCV albo poliuretanu. Natomiast składa się ona z trzech warstw: przezroczystego nośnika, folii kolorowej oraz warstwy klejącej. Kiedy są normalne warunki, klej jest twardy, jednakże w odpowiedniej temperaturze topi się i mocno przykleja folię do przedmiotu. Najczęściej używa się do nadruku na grubych materiałów. Folia flex jest odporna na zużycie. Metoda ta jest podobna do nadruku typu flock.

Technologia nadruku flex

Metoda znakowania flex podobna jest do innych rodzajów termotransferu. Druk termotransferowy folii flex, który umieszczany jest na koszulkach, ma pełną ilość cech.

Głównymi cechami jest możliwość zastosowania dowolnego rodzaju tkaniny, stabilność oraz nasycenie kolorów. Twoje logo, które może wystąpić na koszulkach, będzie elastyczne. Nadruk wykonuje się cienką folią flex w dowolnym kolorze.

Efekty wizualne, które powoduje nadruk folia flex

Nadruk flex najczęściej jest wybierany wtedy, kiedy ktoś chce stworzyć chwytliwą, nietypową aplikację. Folie są dostępne w różnych rodzajach. Folie flex można łączyć ze sobą, a także z bardziej znanymi metodami znakowania na tekstyliach, takich jak na przykład sitodruk. Ta metoda drukowania pozwala na to, aby wykonywać ją na różnego rodzaju produktach. Nadruk flex sprawdza się głównie w przypadku jednokolorowych nadruków. Trzeba o tym pamiętać, że folia flex nie pozwala na wykonanie nadruków wielokolorowych oraz takich, które składają się z wielu szczegółów.

Długotrwałość nadruku flex

To jaką jakością będzie wyróżniał się nadruk flex zależy od tego, jakiej jakości będzie materiał oraz od zgodności z technologią. Folia flex jest odporna na zużycia. Charakteryzuje ją elastyczność i nierozdzieranie się przy rozciąganiu. Nie odkleja się ona również podczas kontaktu z wodą. Wszystkie elementy nadruku są jak najbardziej wyraźne i posiadają równe krawędzie. Folia flex jest jedną z trwalszych i bardziej wytrzymałych metod znakowania. Ubrania z nadrukiem typu flex należy prać na lewej stronie w niskiej temperaturze.

Jakie są korzyści z nadruku flex na koszulkach?

Na koszulce można wykonywać nadrukiem flex loga oraz obrazy na dowolnym obszarze, w tym na szwach oraz zgięciach. Jeżeli chodzi na przykład o sitodruk, to nie można drukować i nakładać obrazów na każdy obszar, a tutaj jest to możliwe. Jedyne co może być tutaj ograniczeniem to wyobraźnia klienta oraz projektanta. Folie dobrze ze sobą współgrają, ale także z sitodrukiem.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium