Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Znakowanie kurtek firmowych - Jaka technika znakowania jest najlepsza?

Haft czy nadruk? Dobór odpowiedniej metody znakowania.

Znakowanie kurtek - dobór odpowiedniej techniki znakowania

Kurtki firmowe są nie rozłącznym elementem odzieży outdoor dla pracowników. Mierząc się z zamiarem zakupu odzieży pracowniczej typu kurtka często zadajemy sobie pytanie, która z stosowanych przez nas technologii sprawdzi się najlepiej.

Nowoczesne kurtki typu softshell składają się z kilku warstw ochronnych zapewniających komfort termiczny, właściwości oddychające oraz wodoodporność. W jaki sposób najbezpieczniej jest nanieść logo firmowe aby kurtki nie straciły swoich właściwości a logo było trwałe i reprezentatywne? Co sprawdzi się najlepiej, haft komputerowy czy nadruk? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Znakowanie kurtek haftem komputerowym - kiedy sprawdzi się najlepiej?

Niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych technik znakowania jest haft komputerowy. Ze względu na charakter tej metody znakowania struktura materiału zostaje przebita na wylot za pomocą igły maszyny hafciarskiej. Ostatecznie wiąże się to z utratą właściwości wodoodpornych w miejscu zdobienia kurtki. Czy warto zatem stosować haft komputerowy do zdobienia kurtek?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od tego jakiej wielkości będzie logo na kurtce oraz w jakich warunkach będzie użytkowana kurtka.

W przypadku małego logo na piersi lub ramieniu pole powierzchni na którym umieszczona jest niewielkie i w takim wypadku nie ma zbyt wielkich obaw jeśli nie jesteśmy częścią załogi statku podczas silnego sztormu :) Duże grafiki na plecach pokrywające znaczną powierzchni kurtki faktycznie mogą sprawiać kłopot podczas warunków deszczowych gdy nie mamy parasola. Jeśli kupujemy kurtkę wyłącznie w celach reklamowych i właściwości woododporne nie są głównym priorytetem hafty na plecach kurtki wyglądają bardzo okazale.

Kurtki firmowe z nadrukiem - zastosowanie nadruków transferowych

Najbardziej popularną metodą znakowania kurtek firmowych są nadruki. Główna zaletą nadruków transferowych jest fakt,że po wtłoczeniu go w tkaninę nie straci ona swoich właściwości a nadruk stanie się integralną częścią kurtki. Ma to istotne znaczenie dla kurtek typu softshell użytkowanym w niezwykle trudnych warunkach pogodowych.

Pracownicy typu outdoor często pracują w warunkach nocnych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy warto zastosować nadruki odblaskowe,które odbijają światło nadjeżdżających pojazdów nocą.

Folia typu flex jes niezwykle elastycznie i wytrzymała. Wraz z rozciąganiem się materiału folia także się rozciąga a później wraca do swojego poprzedniego kształtu.

Nadruki dają nam także szereg dodatkowych możliwości. Skomplikowane logo z przejściami tonalnymi oraz cieniami nie są możliwe do uzyskania haftem komputerowym. Znakując kurtki nadrukiem możemy uzyskać efekt typu full color zachowując przy tym dokładne proporcje logo wymagane często w księdze znaków firmy.

Podsumowanie

Zarówno haft komputerowy jak i nadruki są odpowiednimi metodami znakowania kurtek. Wybór odpowiedniej metody zależy wyłącznie od tego w jaki sposób będziemy użytkowali kurtki oraz w jakim stopniem skomplikowania charakteryzuje się logo firmowe. Bardzo często ostateczny dobór metody zależy od indywidualnych preferencji klienta.

Inne wpisy

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium