Sublimacja

Sublimacja to metoda pozwalająca na przeniesienie dowolnego projektu graficznego (np. zdjęcia) na materiał poliestrowy. Sublimację zazwyczaj wykonuje się na odzieży sportowej w kolorze białym. Dużą zaletą sublimacji jest to, że grafika na koszulce nie jest wyczuwalna pod palcem, ponieważ barwnik wnika w strukturę odzieży.

Gdzie sprawdzi się sublimacja?

Metoda ta jest przeznaczona do znakowania odzieży sportowej wykonanej z poliestru. Za pomocą sublimacji można wykonać dowolny projekt graficzny wraz z przejściami tonalnymi i zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

W którym miejscu można wykonać sublimację?

Najczęściej wykonujemy sublimację na piersi, plecach, ramieniu lub kołnierzu, rękawach koszulki. Sublimacja nie ma ograniczeń jeśli chodzi o miejsce znakowania.

Jaki jest koszt sublimacji?

Cena sublimacji zależy od powierzchni oraz nakładu. Bardzo dużą zaletą sublimacji jest fakt, że metoda ta nie wymaga żadnych przygotowań. Nawet bardzo skomplikowane projekty składające się z wielu grafik nie generują wysokich kosztów.

Czy sublimacja ma jakieś ograniczenia?

Sublimacja jest stosowana tylko na materiałach syntetycznych (poliestrowych) lub z jego domieszką. Aby uniknąć przekłamania kolorów, technikę stosuje się na tekstyliach w kolorze białym.

Wysoka jakość oraz trwałość - pierwsza zaleta sublimacji

Nie zważając na to, czy chce się na koszulce zamieścić skomplikowany, czy też prosty nadruk to druk sublimacyjny doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. Technika ta podkreśla bardzo uzyskanie wyrazistych kolorów oraz ostrych konturów nadruku, natomiast wszystkie odcienie i przejścia tonalne są ukazane precyzyjnie. Nadruki, które powstały za pomocą tej techniki są niesamowicie trwałe. W żaden sposób nie blakną ani nie kruszą się. Podczas robienia prania, znakowanie nie spiera się, a ubrania można poddawać prasowaniu, suszeniu, praniu, składaniu. Nadruk sublimacyjny charakteryzuje także odporność na warunki atmosferyczne, dlatego też używa się tej techniki do znakowania przedmiotów, które mogą znaleźć się na zewnątrz.

Ekologiczny sposób produkcji

Barwniki, które wchodzą w proces sublimacji, nie są produkowane na bazie rozpuszczalnika tylko wody. Oznacza to, że ta metoda znakowania jest nieszkodliwa dla środowiska i bezpieczna dla ludzi. Odzież z tymi nadrukami mogą nosić zarówno dzieci, jak i dorośli, ponieważ w żaden sposób, nie są szkodliwe dla zdrowia. Nadruki nie wydzielają żadnego zapachu. Materiały mają zdolność do przepuszczania powietrza.

Nieduże koszty usługi sublimacji

Sublimacja nie jest bardzo drogą usługą, wręcz przeciwnie jest przystępna. Wynika to z faktu, że potrzebna jest jej do wykonania tylko termoprasa. W innych metodach znakowania stosowana jest większa ilość sprzętu i materiałów, i wtedy najlepiej dokonywać druku w wielu egzemplarzach, a tu nie ma to znaczenia.

Co wyróżnia sublimację wśród technik znakowania odzieży?

Sublimacja jest procesem chemicznym, ale pomimo tego jest najpopularniejszą i najprostszą metodą znakowania odzieży. Wyróżnia ją to, że wykonanie nadruku nie wymaga dużych przygotowań ani wykonywania jakiejś matrycy. Wzór wykonuje się za pomocą standardowego oprogramowania komputerowego. Dodatkowo realizacja trwa krótko, ponieważ drukowanie wzoru na tkaninie trwa kilka sekund. Te cechy przemawiają za tym, że sublimacja jest techniką do nanoszenia wzorów na koszulki.

Sublimacja tylko na bieli - dlaczego?

Sublimacja doskonale nadaje się do znakowania białych ubrań, ponieważ barwniki zawierają takie właściwości, które pozwalają na to, że tylko na bieli widać głębię koloru i dokładne odwzorowanie założeń widocznych na projekcie. Na bardzo jasnych ubraniach ten druk będzie mniej wyraźny. Jeśli chodzi natomiast o kolorowe ubrania, to widocznie będą jedynie czarne wzory. Sublimacja jest więc idealna dla firm, które chcą wyposażyć swoją firmę w jasne koszulki z nadrukiem.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium