Nadruk Transferowy
Druk termotransferowy
Metoda polegająca na przygotowaniu projektu na specjalnym nośniku lub folii. Grafika zostaje przeniesiona na odzież za pomocą prasy transferowej. Technika ta bardzo dokładnie odwzorowuje detale, można zastosować wielobarwne nadruki zawierające przejścia tonalne. Transfer pozwala uzyskać nadruki w pełnej gamie kolorystycznej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości. Dużą zaletą tej metody jest szybki czas realizacji.
Gdzie sprawdzi się nadruk transferowy?
Metoda przeznaczona zarówno dla skomplikowanych projektów jak i jednokolorowych nadruków na tkaninie. Transfer idealnie nadaje się do znakowania kurtek softshellowych. Technika ta sprawdzi się na zarówno bawełnie jak i poliestrze. Transfer najczęściej stosowany jest na kurtkach, koszulkach, bluzach oraz koszulkach polo.
W którym miejscu można wykonać nadruk transferowy?
Najczęściej wykonujemy transfer na piersi, plecach, ramieniu. Nadruk transferowy doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach np. kieszonka.
Jaki jest koszt nadruku typu transfer?
Cena druku transferowego na tkaninie, czy konkretniej na przykład na bawełnie zależy od powierzchni oraz nakładu. W przypadku transferów plastizolowych niezbędne są wcześniejsze przygotowania i na cenę ma wpływ także liczba kolorów.
Czy transfer ma jakieś ograniczenia?
Mimo, że transfer to najbardziej uniwersalna metoda ma jednak pewne ograniczenia, tak jak każdy nadruk technika ta nie może być stosowana na polarach.
Dlaczego wybrać termotransferowy druk?
Poruszając kwestię tego, dlaczego warto wybrać termotransferowy nadruk trzeba wspomnieć o zaletach, ale także ograniczeniach. Po pierwsze metoda ta tworzy wysokiej jakości nadruk, który dobrze odzwierciedla grafikę. Jest także idealna do szybkiej realizacji serii odzieży promocyjnej lub sportowej z precyzyjnym odwzorowaniem grafik. Charakteryzuje się wysoką jakością. Warto pamiętać o tym, że nadruku nie można robić na polarze. Metodę termotransferową można zastosować na każdej powierzchni oraz na prawie każdym rodzaju odzieży. Cena tej metody jest korzystniejsza, jeśli są wysokie nakłady.
Czym różni się druk termiczny od termotransferowego?
Często zdarza się, że ludzie mylą sobie druk termiczny z termotransferowym. Druk termiczny różni się tym od termotransferowego, że używany jest wyłącznie do wydruków na papierze, przykładowo w formie etykiet. Wydruk termiczny otrzymuje się na specjalnym papierze termicznym. Jego barwa zmienia się przez działanie wysokiej temperatury. Ten rodzaj druku nie ma nic wspólnego z metodami znakowania.
Kiedy najlepiej jest się zdecydować na druk transferowy na tkaninie?
Druk transferowy jest metodą, która najlepiej sprawdza się przy dużych zamówieniach różnych produktów. Jeśli chce się oznakować różnego rodzaju ubrania takie jak bluzy, koszulki, czapki, plecaki w dużym nakładzie, to ta metoda transferowa będzie najlepsza. Najbardziej opłacalna zaczyna być przy około pięćdziesięciu sztukach tego samego wzoru. Podczas wyceny pod uwagę brany jest nakład, wymiar znakowania, rodzaj produktu, a także ilość kolorów grafiki.
Druk termotransferowy - działanie
Druk termotransferowy cechuje się gładkością i dokładnym odwzorowywaniem choćby najmniejszych szczegółów, a także idealnym kryciem. Porównując tę metodę znakowania do innych, druk transferowy na bawełnie różni się tym, że doskonale sobie radzi z trudno dostępnymi miejscami. Nadruki powstają na specjalnej maszynie sitodrukowej, a po naniesieniu kolorów nakłada się klej w postaci płynnej lub proszku. Kolejno całość wygrzewa się w tunelu grzewczym, a następnie grafika transferowana jest na tkaninę przy zastosowaniu prasy termotransferowej. Dzięki wysokiemu ciśnieniu i temperaturze, które wywołuje prasa (aż do około stu pięćdziesięciu stopni), nadruk, a konkretniej na przykład Twoje logo jest trwałe, i nie spiera się podczas prania.