Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jak powinno się prać koszulki z nadrukiem?

Jak powinno się prać koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem stanowią nie tylko ciekawy element ubioru, lecz także doskonały sposób na promowanie marki. Można wykorzystać je jako część stroju roboczego, ale też upominek dla klienta. Koszulki z nadrukiem nie kosztują dużo, jednak warto dbać o nie, żeby nie musieć kolejny raz korzystać z budżetu. Co zrobić, żeby na długo zachowały swój pierwotny wygląd? Jak prać koszulki z nadrukiem, żeby naniesiona na nie grafika pozostawała widoczna, a strój pracownika wyglądał estetycznie? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Wysoka jakość koszulki oraz nadrukowanej na niej grafiki nie wystarczy, żeby cieszyć się estetycznym wyglądem firmowej odzieży. Jak o każdy strój tak również o koszulki z logo trzeba dbać, szczególnie stosując odpowiednie metody na ich czyszczenie. Myśląc o tym, jak prać koszulki z nadrukiem, weź pod uwagę, jaką techniką wykonano znakowanie. Jedną z popularnych metod jest sitodruk, który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na wysokie temperatury, pranie oraz prasowanie. Dzięki temu pranie koszulek z nadrukiem wykonanym tą metodą możesz wykonać w temperaturze 50 stopni i wykorzystując w tym celu pralkę.

Kolejną z popularnych metod znakowania odzieży jest haft komputerowy, który wykonuje się przy pomocy nici. Jego zaletą jest możliwość wykorzystania na różnych typach odzieży, w tym na polarach będących problematycznym materiałem do znakowania. Pranie koszulek z nadrukiem wykonanym przy pomocy haftu komputerowego nie sprawi Ci trudności, ponieważ metoda jest wyjątkowo wytrzymała. Dzięki temu elementy stroju mogą być prane w wysokich temperaturach i wielokrotnie, a nadrukowana grafika nie ulegnie zniszczeniu. Oczywiście warto zwrócić również uwagę na jakość koszulki - odpowiednio wysoka jakość materiału w połączeniu z haftem komputerowym to gwarancja na strój, który posłuży na długo.

Do znakowania odzieży stosuje się także metodę sublimacji, która jest przeznaczona do poliestru. Metoda ta sprawia, że nadruk nie jest wyczuwalny pod palcem, ponieważ wnika w materiał. Sposób znakowania - choć trwały - wymaga nieco większej uwagi podczas prania odzieży. Warto wykonywać je w niskiej temperaturze - odpowiednia będzie około 40 stopni. Zadbaj, żeby pranie koszulek z nadrukiem wykonanym metodą sublimacji odbywało się na niższej liczbie obrotów. Zwrócenie uwagi na temperaturę prania oraz obroty pozwoli znacznie dłużej cieszyć się grafiką na koszulce.

Jak prać białe koszulki z nadrukiem?

Podczas prania koszulek z nadrukiem zwróć uwagę nie tylko na metodę znakowania, lecz także kolor odzieży. Ciemne modele mogą okazać się znacznie prostsze do wyprania, a poza tym są narażone na mniej szkodliwych czynników. Wystarczy, że zadbasz o to, żeby nie straciły swojej intensywności. Jak prać białe koszulki z nadrukiem, żeby na długo zachowały estetyczny wygląd? Weź pod uwagę zasady dotyczące poszczególnych metod znakowania, a dodatkowo zwróć szczególną uwagę na biel, która może łatwo zabarwić się od innych ubrań czy pożółknąć.

Przede wszystkim nie pierz białych koszulek z nadrukiem z odzieżą w innych barwach, zwłaszcza czarnych czy czerwonych, które często farbują. Najbezpieczniejsze będzie pranie jednocześnie tylko białych rzeczy. Istotne jest także użycie odpowiedniego preparatu do prania, czyli takiego, który jest przeznaczony do białych rzeczy.

Nie zapominaj o sprawdzeniu metek, które podpowiedzą Ci nie tylko, jak prać białe koszulki z nadrukiem, lecz także odzież w innych barwach. Z metek dowiesz się, jaka temperatura będzie odpowiednia do danego typu materiału, a także czy element ubioru może być prany w pralce, czy wyłącznie ręcznie. Dowiesz się, czy dozwolone jest użycie wybielacza - przy koszulkach z nadrukiem nie stosuje się tego typu środków. Oprócz prania ważne jest suszenie i prasowanie - te czynności również mają wpływ na wygląd odzieży. Nie zaleca się suszenia bębnowego w przypadku koszulek z nadrukami - zdecydowanie lepiej sprawdzi się klasyczny sposób. Z metki dowiesz się, czy można prasować odzież, jednak w miejscu nadruku lepiej tego nie robić.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Czym jest odzież robocza?

W wielu przedsiębiorstwach noszenie odzieży roboczej jest obligatoryjne, gdyż bez niej wykonywanie poszczególnych prac byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niekomfortowe dla pracownika. Na rynku znajdziemy setki różnych wariantów odzieży dedykowanej do pracy fizycznej. 

Dlaczego warto znakować odzież?

Odpowiednio oznakowana odzież sprawdza się w każdej firmie. Pracownicy zarówno sklepów, hurtowni, jak i firm zajmujących się różnego rodzaju usługami będą o wiele lepiej się prezentować ubrani w firmową odzież. Dlaczego? Co sprawia, że klienci przykładają tak dużą wagę do ubioru pracowników?

Jakie są rodzaje odzieży roboczej?

Odzież robocza to niezbędny element garderoby pracownika, który ma za zadanie chronić go przed różnego rodzaju zagrożeniami, jakie niosą ze sobą wykonywane obowiązki zawodowe. To, kiedy odzież robocza jest obowiązkowa, ściśle określają przepisy BHP.

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. 

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium