Z czego jest polar roboczy z nadrukiem?
Polar to materiał, który jako jeden z nielicznych wykonany jest z tworzyw sztucznych. Mimo to doskonale spełnia funkcje ochronne i termoizolacyjne, co sprawia, że polary świetnie sprawdzają się w branży odzieżowej. Najczęściej wykorzystuje się go jako element ocieplenia kurtek, bluz czy dresów. Dzięki odpowiedniej formie i krojowi polar doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji. Wiele firm wykorzystuje również polary jako element promocyjny i reklamowy. Polar roboczy to przecież możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podpowiadamy, z czego zrobiony jest polar i jakie ma właściwości. Zapraszamy do lektury!
Z czego zrobiony jest polar?
Zacznijmy od tego co to jest polar — z czym właściwie mamy do czynienia. Dzianiny polarowe to zbiorcza nazwa materiałów wykonanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Ich główne cechy to dobra izolacja cieplna, hydrofobowość, a także przepuszczalność powietrza. Pod względem termicznym polary są lepsze od wełny, a w dodatku zachowują swoje właściwości nawet wtedy, gdy zmokną. Polar został wynaleziony i opatentowany w 1979 roku jako Polartec® przez firmę Malden Mills. Naukowcy z tej firmy zaobserwowali, że futro niedźwiedzia składa się z wielu cieniutkich rureczek, co zapewnia izolację termiczną, ale praktycznie całkiem zapobiega absorpcji wody. Wykorzystując tego rodzaju właściwości, udało się wytworzyć materiał, jakim jest polar. Z czego zrobiony jest ten rodzaj materiału? To nic innego jak materiał poliestrowy, z którego wykonuje się plastikowe butelki. W tej chwili, podążając za ekologicznymi trendami, polary wykonuje się również z butelek, które poddano recyklingowi. Przepuszczalność powietrza i doskonała termoizolacja zostały osiągnięte poprzez zastosowanie trójwarstwowej dzianiny i wcześniej wspomnianej technologii włókien. Nie ulegają one złamaniu, są odporne na uszkodzenia, a także nie absorbują wilgoci.
Materiał polar – z czego zrobiony?
Pomimo różnorodnych technologii produkcji polarów, to jednak każdy z nich składa się z trzech warstw. Zalicza się do nich warstwa wewnętrzna, która pochłania wytwarzany przez nasze ciało pot, warstwy pośredniej, która odprowadza go na zewnątrz, oraz warstwy zewnętrznej, która jest odporna na uszkodzenia, oddychająca i ogrzewająca. Z czego zrobiony jest polar? To pytanie należy sobie zadać, zanim rozpoczniemy odpowiednią dbałość i pielęgnację o materiał. Podczas prania polaru w pralce należy pozapinać wszystkie zamki błyskawiczne i wywinąć go na drugą stronę, aby chronić zewnętrzną warstwę przed zniszczeniem. Do procesu czyszczenia powinno się używać specjalnych środków, a program w pralce ustawić na pranie syntetyczne. Mając na uwadze to, z czego jest polar, należy więc pamiętać, że kupując go, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim grubość materiału, długość zamka, a także odpowiednie ściągacze. Dodatkowo świetnie sprawdzą się wzmocnienia, kieszenie czy krój, który będzie odpowiednio dostosowany do każdej stylizacji. Polar powinien przylegać do ciała, ale warto dobrać go tak, aby zmieściła się pod niego jeszcze jedna warstwa odzieży.
Jeżeli zainteresował Cię artykuł, to zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, w którym znajdziesz wiele produktów z tego materiału — m.in bezrękawniki polarowe, na których możemy dodatkowo naszyć logo Twojej firmy!