Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Z czego zrobiony jest polar roboczy z nadrukiem?

Z czego zrobiony jest polar roboczy z nadrukiem?

Z czego zrobiony jest polar roboczy z nadrukiem?

Polar to materiał, który jako jeden z nielicznych wykonany jest z tworzyw sztucznych. Mimo to doskonale spełnia funkcje ochronne i termoizolacyjne, co sprawia, że polary świetnie sprawdzają się w branży odzieżowej. Najczęściej wykorzystuje się go jako element ocieplenia kurtek, bluz czy dresów. Dzięki odpowiedniej formie i krojowi polar doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji. Wiele firm wykorzystuje również polary jako element promocyjny i reklamowy. Polar roboczy to przecież możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podpowiadamy, z czego zrobiony jest polar i jakie ma właściwości. Zapraszamy do lektury!

Z czego zrobiony jest polar?

Dzianiny polarowe to zbiorcza nazwa materiałów wykonanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Ich główne cechy to dobra izolacja cieplna, hydrofobowość, a także przepuszczalność powietrza. Pod względem termicznym polary są lepsze od wełny, a w dodatku zachowują swoje właściwości nawet wtedy, gdy zmokną. Polar został wynaleziony i opatentowany w 1979 roku jako Polartec® przez firmę Malden Mills. Naukowcy z tej firmy zaobserwowali, że futro niedźwiedzia składa się z wielu cieniutkich rureczek, co zapewnia izolację termiczną, ale praktycznie całkiem zapobiega absorpcji wody. Wykorzystując tego rodzaju właściwości, udało się wytworzyć materiał, jakim jest polar. Z czego jest on zrobiony? Z materiału poliestrowego, z którego wykonuje się plastikowe butelki. W tej chwili, podążając za ekologicznymi trendami, polary wykonuje się również z butelek, które poddano recyklingowi. Przepuszczalność powietrza i doskonała termoizolacja zostały osiągnięte poprzez zastosowanie trójwarstwowej dzianiny i wcześniej wspomnianej technologii włókien. Nie ulegają one złamaniu, są odporne na uszkodzenia, a także nie absorbują wilgoci.

Materiał polar – z czego jest zrobiony?

Pomimo różnorodnych technologii wytwarzania polaru, to jednak każdy z nich składa się z trzech warstw. Zalicza się do nich warstwa wewnętrzna, która pochłania wytwarzany przez nasze ciało pot, warstwy pośredniej, która odprowadza go na zewnątrz, oraz warstwy zewnętrznej, która jest odporna na uszkodzenia, oddychająca i ogrzewająca. Z czego zrobiony jest polar? To pytanie należy sobie zadać, zanim rozpoczniemy odpowiednią dbałość i pielęgnację o materiał. Podczas prania polaru w pralce należy pozapinać wszystkie zamki błyskawiczne i wywinąć go na drugą stronę, aby chronić zewnętrzną warstwę przed zniszczeniem. Do procesu czyszczenia powinno się używać specjalnych środków, a program w pralce ustawić na pranie syntetyczne. Kupując polar, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim grubość materiału, długość zamka, a także odpowiednie ściągacze. Dodatkowo świetnie sprawdzą się wzmocnienia, kieszenie czy krój, który będzie odpowiednio dostosowany do każdej stylizacji. Polar powinien przylegać do ciała, ale warto dobrać go tak, aby zmieściła się pod niego jeszcze jedna warstwa odzieży.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Czym jest odzież robocza?

W wielu przedsiębiorstwach noszenie odzieży roboczej jest obligatoryjne, gdyż bez niej wykonywanie poszczególnych prac byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niekomfortowe dla pracownika. Na rynku znajdziemy setki różnych wariantów odzieży dedykowanej do pracy fizycznej. Różnią się kolorystyką, rodzajem zastosowanego materiału, poziomem odporności na poszczególne zagrożenia, a także fasonem i ewentualnie kolejnymi dodatkami zwiększającymi ich użytkowość. Warto poznać pojęcie odzieży roboczej z bliska i wprowadzić ją do swojego przedsiębiorstwa.

Jak wybrać odpowiedni nadruk na bluzę?

Zaprojektowanie własnego nadruku na bluzę zdecydowanie zwiększa radość jej użytkowania, a także pozwala na stworzenie indywidualnego i niepowtarzalnego wyrobu, który zwraca na siebie mnóstwo uwagi. Niektórzy decydują się na zabawne wizerunki ulubionych osób, a inni na nietypowe motto bądź hasła zachęcające do działania. Jeszcze inni wykorzystują nadruk na bluzie jako formę wyróżnienia swojej własnej firmy, a także jako sposób zachęcenia klientów do zadawania pytań danemu pracownikowi. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich najpopularniejszych wariantów wydruków!

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. Ze względu na zastosowanie odzieży ostrzegawczej istotne jest, aby dostosować jej sposób wykonania oraz kolorystykę do tego, jakie funkcje będzie miała do spełnienia.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium