Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków

Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków

Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków?

Koszulki z ciekawymi nadrukami cieszą się na rynku odzieżowym dużą popularnością. Dzięki uniwersalności sprawdzą się w każdym zestawieniu i będą doskonałym elementem codziennych stylizacji. Planując założenie swojej firmy, która mogłaby zajmować się tworzeniem nadruków na koszulkach, warto wiedzieć, jakie maszyny idealnie się sprawdzą. Przedstawiamy kilka technik, które są powszechnie używane i stanowią podstawę produkcji tego rodzaju.

Nadruk na koszulkach – jaką maszynę wybrać?

Wielu klientów ma problem z doborem odpowiedniej technologii wydruku do swoich potrzeb, co jednak ma wpływ na ostateczny efekt. To od wyboru właściwego sposobu druku, medium, a także rodzaju barwnika zależy, czy Twój projekt będzie wyprodukowany dokładnie tak, jak zaplanowałeś. Podstawowym podziałem technologii druku na materiałach jest rozróżnienie druku analogowego i cyfrowego.

Sitodruk, czyli druk analogowy

Sitodruk to analogowa metoda nadruku na materiale. Maszyna do nadruków na koszulkach to forma zbudowana ze stalowej ramy i nylonowej siatki, w której przetłacza się farba, wykonując odbitkę. Czynność ta wykonywana może być ręcznie (farbę przeciska się wtedy ręcznie przez formę drukową) lub maszynowo (farbę przez formę automatycznie przeciska maszyna). Przygotowanie formy przypomina nieco przygotowanie określonego szablonu. Zakrywane są wszystkie części siatki, aby otrzymać dany kształt na materiale. Za pomocą sitodruku drukuje się jednym kolorem za jednym razem – każdy kolor to osobna warstwa. Dlatego też nadruki na koszulkach wykonane tą maszyną sprawdzą się, jeśli będą jednolite i niezbyt kolorowe.

Nadruk na koszulkach – maszyna do druku cyfrowego

Druk cyfrowy na materiale działa jak domowa drukarka atramentowa. Dzięki doskonale opracowanym maszynom do nadruku na koszulkach na materiale można wykonać dowolną grafikę, niezależnie od kształtu, poziomu skomplikowania czy koloru. Druk powstaje w wyniku zadrukowywania mikroskopijnych kropelek farby (barwnika) na materiale. Z kombinacji czterech kolorów podstawowych z palety CMYK (cyan, magenta, yellow, black) i ewentualnie dodatkowych tzw. kolorów spotowych (np. pomarańczowy, niebieski) drukarnia jest w stanie odtworzyć w zasadzie dowolny kolor z normalnej palety kolorystycznej. Ta technologia sprawdzi się doskonale w przypadku nadruku zdjęć, szczegółowych wzorów, przejść tonalnych czy skomplikowanych graficznie projektów, które miałyby pojawić się na Twoich koszulkach.

Nadruki na koszulkach – maszyna i metoda DTG

To technika druku polegająca na nanoszeniu wzorów i kolorów bezpośrednio na bazę, którą w tym przypadku jest koszulka. Tego typu maszyna wykonująca nadruki na koszulkach doskonale sprawdzi się, jeśli chcemy oznakować T-shirty, koszulki, bluzy i torby. Przy wydruku materiału metodą DTG nie ma konieczności przygotowywania matryc i sit, co bezpośrednio wpływa na niski koszt. Metoda tego rodzaju daje możliwość doskonałej personalizacji nawet przy małych nakładach produktów. Dodatkowo istnieje również ograniczony obszar wydruku.

Maszyny i nadruki na koszulkach z metodą druku pigmentowego

Metoda ta nadaje się do drukowania na każdym rodzaju włókien, w praktyce jednak najczęściej używana jest do druku na bawełnie. Dlatego też świetnie sprawdzi się w przypadku wykonywania nadruków na bawełnianych T-shirtach. Technologia rozwija się prężnie i szybko, na bieżąco odpowiadając na potrzeby odbiorców. Dodatkowo, aby wykorzystać możliwości technologii, do maszyn do nadruków na koszulkach używa się specyficznych barwników, takich jak japońskie atramenty pigmentowe. Po zakończeniu procesu cyfrowego druku pigmentowego wydrukowany wzór utrwala się za pomocą temperatury, bez użycia środków chemicznych.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Czym jest odzież robocza?

W wielu przedsiębiorstwach noszenie odzieży roboczej jest obligatoryjne, gdyż bez niej wykonywanie poszczególnych prac byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niekomfortowe dla pracownika. Na rynku znajdziemy setki różnych wariantów odzieży dedykowanej do pracy fizycznej. Różnią się kolorystyką, rodzajem zastosowanego materiału, poziomem odporności na poszczególne zagrożenia, a także fasonem i ewentualnie kolejnymi dodatkami zwiększającymi ich użytkowość. Warto poznać pojęcie odzieży roboczej z bliska i wprowadzić ją do swojego przedsiębiorstwa.

Jak wybrać odpowiedni nadruk na bluzę?

Zaprojektowanie własnego nadruku na bluzę zdecydowanie zwiększa radość jej użytkowania, a także pozwala na stworzenie indywidualnego i niepowtarzalnego wyrobu, który zwraca na siebie mnóstwo uwagi. Niektórzy decydują się na zabawne wizerunki ulubionych osób, a inni na nietypowe motto bądź hasła zachęcające do działania. Jeszcze inni wykorzystują nadruk na bluzie jako formę wyróżnienia swojej własnej firmy, a także jako sposób zachęcenia klientów do zadawania pytań danemu pracownikowi. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich najpopularniejszych wariantów wydruków!

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. Ze względu na zastosowanie odzieży ostrzegawczej istotne jest, aby dostosować jej sposób wykonania oraz kolorystykę do tego, jakie funkcje będzie miała do spełnienia.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium