Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków

Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków

Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków?

Koszulki z ciekawymi nadrukami cieszą się na rynku odzieżowym dużą popularnością. Dzięki uniwersalności sprawdzą się w każdym zestawieniu i będą doskonałym elementem codziennych stylizacji. Planując założenie swojej firmy, która mogłaby zajmować się tworzeniem nadruków na koszulkach, warto wiedzieć, jakie maszyny idealnie się sprawdzą. Przedstawiamy kilka technik, które są powszechnie używane i stanowią podstawę produkcji tego rodzaju.

Nadruk na koszulkach – jaką maszynę wybrać?

Wielu klientów ma problem z doborem odpowiedniej technologii wydruku do swoich potrzeb, co jednak ma wpływ na ostateczny efekt. To od wyboru właściwego sposobu druku, medium, a także rodzaju barwnika zależy, czy Twój projekt będzie wyprodukowany dokładnie tak, jak zaplanowałeś. Podstawowym podziałem technologii druku na materiałach jest rozróżnienie druku analogowego i cyfrowego.

Sitodruk, czyli druk analogowy

Sitodruk to analogowa metoda nadruku na materiale. Maszyna do nadruków na koszulkach to forma zbudowana ze stalowej ramy i nylonowej siatki, w której przetłacza się farba, wykonując odbitkę. Czynność ta wykonywana może być ręcznie (farbę przeciska się wtedy ręcznie przez formę drukową) lub maszynowo (farbę przez formę automatycznie przeciska maszyna). Przygotowanie formy przypomina nieco przygotowanie określonego szablonu. Zakrywane są wszystkie części siatki, aby otrzymać dany kształt na materiale. Za pomocą sitodruku drukuje się jednym kolorem za jednym razem – każdy kolor to osobna warstwa. Dlatego też nadruki na koszulkach wykonane tą maszyną sprawdzą się, jeśli będą jednolite i niezbyt kolorowe.

Nadruk na koszulkach – maszyna do druku cyfrowego

Druk cyfrowy na materiale działa jak domowa drukarka atramentowa. Dzięki doskonale opracowanym maszynom do nadruku na koszulkach na materiale można wykonać dowolną grafikę, niezależnie od kształtu, poziomu skomplikowania czy koloru. Druk powstaje w wyniku zadrukowywania mikroskopijnych kropelek farby (barwnika) na materiale. Z kombinacji czterech kolorów podstawowych z palety CMYK (cyan, magenta, yellow, black) i ewentualnie dodatkowych tzw. kolorów spotowych (np. pomarańczowy, niebieski) drukarnia jest w stanie odtworzyć w zasadzie dowolny kolor z normalnej palety kolorystycznej. Ta technologia sprawdzi się doskonale w przypadku nadruku zdjęć, szczegółowych wzorów, przejść tonalnych czy skomplikowanych graficznie projektów, które miałyby pojawić się na Twoich koszulkach.

Nadruki na koszulkach – maszyna i metoda DTG

To technika druku polegająca na nanoszeniu wzorów i kolorów bezpośrednio na bazę, którą w tym przypadku jest koszulka. Tego typu maszyna wykonująca nadruki na koszulkach doskonale sprawdzi się, jeśli chcemy oznakować T-shirty, koszulki, bluzy i torby. Przy wydruku materiału metodą DTG nie ma konieczności przygotowywania matryc i sit, co bezpośrednio wpływa na niski koszt. Metoda tego rodzaju daje możliwość doskonałej personalizacji nawet przy małych nakładach produktów. Dodatkowo istnieje również ograniczony obszar wydruku.

Maszyny i nadruki na koszulkach z metodą druku pigmentowego

Metoda ta nadaje się do drukowania na każdym rodzaju włókien, w praktyce jednak najczęściej używana jest do druku na bawełnie. Dlatego też świetnie sprawdzi się w przypadku wykonywania nadruków na bawełnianych T-shirtach. Technologia rozwija się prężnie i szybko, na bieżąco odpowiadając na potrzeby odbiorców. Dodatkowo, aby wykorzystać możliwości technologii, do maszyn do nadruków na koszulkach używa się specyficznych barwników, takich jak japońskie atramenty pigmentowe. Po zakończeniu procesu cyfrowego druku pigmentowego wydrukowany wzór utrwala się za pomocą temperatury, bez użycia środków chemicznych.

Inne wpisy

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium