Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Czym jest sitodruk?

Czym jest sitodruk?

Decydując się na znakowanie tekstyliów, stoisz przed wyborem wielu rodzajów nadruków, jaki oferuje polski rynek. Wśród nich znajdziesz takie możliwości, jak prasowanki, haft komputerowy czy tytułowy sitodruk. Przed podjęciem decyzji na temat tego, w jaki sposób znakować ubrania, ręczniki czy inne materiały dla firmy, warto rozeznać się w tym, co oferuje dana metoda znakowania oraz z czym się ona wiąże. Czym jest sitodruk? W najprostszej definicji, to potoczna nazwa druku sitowego, inaczej nazywanego serigrafią, który jest jedną z dostępnych technik drukowania. Opiera się na przetłaczaniu farby przez matrycę i wtłaczaniu farby w materiał. Dzięki temu uzyskujesz jednolity, niezwykle trwały nadruk - nie będzie się spierał, pękał czy kruszył - tworzy jedność z materiałem, na który został nadrukowany. Co ciekawe, doskonale współpracuje nie tylko z T-shirtami czy czapkami, ale również z bardziej wymagającymi materiałami. Otwiera to bardzo szerokie możliwości dla wielu firm, pozwalając znakować nie tylko odzież pracowników, ale również firmowy sprzęt czy przedmioty biurowe.

Jak tworzony jest sitodruk?

Wiesz już, czym jest sitodruk, teraz więc powstaje pytanie - jak jest tworzony i jak zrobić koszulki z nadrukiem, które są nie tylko najpopularniejszą formą reklamy, ale przede wszystkim doskonałą odzieżą wierzchnią dla pracowników? Do wykonania druku sitowego niezbędna jest specjalna maszyna, przez którą przepuszczane są odpowiednie barwniki. Tutaj zaczyna się drobne ograniczenie tej formy znakowania. Podczas tworzenia grafiki można bowiem uzyskać do pięciu odcieni kolorów dla jednego logotypu. Co to oznacza? Otóż każdy, dodatkowy kolor grafiki będzie nakładał dodatkowe koszta na zamawiającego. Jeśli jednak nie masz wysokich wymagań kolorystycznych bądź szukasz sposobu na realizację masowych i dużych zamówień, to ta forma nadruku będzie najlepszym wyborem. W pełni zautomatyzowane maszyny nakładają farby poprzez tak zwane karuzele i mają hydrauliczną prasę do wtłaczania barwnika. Ma to ogromny wpływ na błyskawiczną realizację zamówień przy tej metodzie znakowania. Używane do sitodruku farby są bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu każda grafika będzie miała przepiękne, intensywne kolory i będzie dobrze odcinała się na materiale. Następnie farby te trafiają do przygotowanej wcześniej matrycy, na której widnieje zamówiony wzór. Maszyna poprzez prasę sitodrukową wtłacza farby w materiał, dzięki czemu otrzymujemy powalające efekty graficzne np. na ubraniach.

Jakość sitodruku - czy sitodruk jest trwały?

Do jednych z najtrwalszych metod znakowania należy haft komputerowy. Jest jednak drogi i nie zawsze opłacalny. Czy więc metoda sitodruku sprosta Twoim wymaganiom? Sitodruk często jest mylony z prasowankami. Należy pamiętać, że jest to forma znakowania, która trwale zabarwia materiał. Oznacza to tyle, że wytrzyma on wiele lat regularnego używania i prania, nawet przemysłowego. Głębia kolorów, jaką sitodruk oferuje, bezpośrednio wpływa na trwałość nadruku. Kolory nie będą szybko blakły, ścierały się czy znikały. Nawet po wielu latach użytkowania powinny prezentować się elegancko. Jeśli więc masz wątpliwości co do tego, czy sitodruk jest trwały, odpowiedź jest prosta: tak! Na zachowanie eleganckiego wyglądu znakowanych tekstyliów wpływa wysoka jakość stosowanych farb. W Strefie-Logo oferujemy naszym klientom idealnie dopasowaną pod znakowanie odzież, zarówno specjalistyczną jak i zwykłą. Z tego powodu sprawdzi się doskonale dla mniejszych lub większych firm. Cieszy się również niezwykłą popularnością jako granty dla stałych klientów czy też metoda reklamowania firmy i budowania świadomości marki. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób planujących zamówienia około (i powyżej) 30 sztuk. Jakość uzyskanego nadruku w stosunku do ceny jest wtedy bardzo satysfakcjonująca i zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Inne wpisy

Wpisy blogowe

Czym jest odzież robocza?

W wielu przedsiębiorstwach noszenie odzieży roboczej jest obligatoryjne, gdyż bez niej wykonywanie poszczególnych prac byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niekomfortowe dla pracownika. Na rynku znajdziemy setki różnych wariantów odzieży dedykowanej do pracy fizycznej. Różnią się kolorystyką, rodzajem zastosowanego materiału, poziomem odporności na poszczególne zagrożenia, a także fasonem i ewentualnie kolejnymi dodatkami zwiększającymi ich użytkowość. Warto poznać pojęcie odzieży roboczej z bliska i wprowadzić ją do swojego przedsiębiorstwa.

Jak wybrać odpowiedni nadruk na bluzę?

Zaprojektowanie własnego nadruku na bluzę zdecydowanie zwiększa radość jej użytkowania, a także pozwala na stworzenie indywidualnego i niepowtarzalnego wyrobu, który zwraca na siebie mnóstwo uwagi. Niektórzy decydują się na zabawne wizerunki ulubionych osób, a inni na nietypowe motto bądź hasła zachęcające do działania. Jeszcze inni wykorzystują nadruk na bluzie jako formę wyróżnienia swojej własnej firmy, a także jako sposób zachęcenia klientów do zadawania pytań danemu pracownikowi. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich najpopularniejszych wariantów wydruków!

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej

Każde ubranie, oprócz tego, że powinno mieć odpowiedni wygląd, ma spełniać także inne zadania. One często również mają wpływ na to, jak odzież się prezentuje. Ważną rolę wygląd odgrywa w przypadku odzieży ostrzegawczej. Ze względu na zastosowanie odzieży ostrzegawczej istotne jest, aby dostosować jej sposób wykonania oraz kolorystykę do tego, jakie funkcje będzie miała do spełnienia.

Infolinia:

Telefon: 505 868 352

Email: kontakt@strefa-logo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium